Jaké doplňky stravy jsou pro kočky nutné a vhodné TIP#052

Vedle granulí a masitého jídla kočky potřebují ještě různé další doplňky stravy. Bez některých se neobejdou, jiné jim vylepší život nebo zkrátka udělají dobře.

Tráva, ideálně v čerstvé rostoucí podobě, je pro kočky důležitá při trávení a boji s chlupy v trávicím traktu. Můžete kupovat kočičí trávu ve zverimexu, ale stejně dobře budou fungovat i některé bylinky z hypermarketu. Mrkněte do Jaké rostliny jsou pro kočky vhodné? Jaké dokonce milují? pro inspiraci.

Maltózová pasta proti bezoárům je něco, co byste kočce měli dávat pravidelně. Není to nutné denně a můžete ji používat jako jednu z alternativních ňaminek. Tady si přečtěte Co dělat když kočka zvrací?

Různorodé ňaminky a pochoutky mají různé funkce. Něco je vhodné pro zdravé zuby, pro celkové zdraví se hodí multivitamínové pasty. Doporučuji porozhlédnout se ve vašem oblíbeném zverimexu, kde se poradíte, co všechno je k dispozici. 

Pro starší či nemocné kočky je možné pořídit i řadu dalších užitečných doplňků s přísunem vápníku, omega 3 a omega 5 nenasycených mastných kyselin, probiotika a další. V těchto případech je nejlepším rádcem váš zvěrolékař.

TIP: Veganská potrava pro kočky?

Samotná krmiva je také vhodné přizpůsobovat potřebám a věku kočky –  krmení koťat je jiné, než u běžných dospělých koček. V krmivu pro kastrované/sterilizované kočky jsou přidány specifické potřebné přísady, stejně jako v krmivech pro březí či kojící kočky. Pokud má kočka zdravotní problémy,  je vhodné se (opět) se poradit se veterinářem.

Doplňky stravy jsou zpravidla dostupné ve formě tablet, past či tekuté podobě. A pokud vám kočka některou z forem obtížně přijímá, vyzkoušejte jinou.