Kočka s vámi v posteli ano, či ne? TIP#005

Na rovinu, kočka je sama sobě pánem a ptát se vás nebude. Zapomeňte tedy na to, že by se podobně jako pes někdy naučila klasické “nesmíš” (a ruku na srdce, zákaz stejně většinou padne v okamžiku, kdy opustíte byt).  

Kočka je šelmička milující výšky, která se rázem stane pánem vašeho bytu. Vyskočí kamkoliv a postel patří mezi obzvlášť oblíbení teritorium. Umožňuje totiž fantastickou věc, šlapání na pečlivě ustlané peřině, či nadýchaném polštáři (o tom více později v extra tipu). 

Projde-li vaším životem více koček, tak určitě zjistíte, že některé by nejraději v posteli zůstaly napořád. Chtějí spát, tulit se přímo k vám a někdy si na vás přímo ustelou. Jiné naopak zůstanou v uctivé vzdálenosti, v příznivém případě někde u vašich nohou (#sisithecat je toho příkladem). A další si postel budou užívat jen v okamžiku, kdy je prázdná. Kočky jsou prostě originál.

1200-20200102_084347128_iOS.jpg
#sisithecat postel miluje. Zejména když ji může mít jenom pro sebe

Ať tak, či tak, počítejte s postelí plnou chlupů. Bez těch se život se zvířaty v domácnosti neobejde a je marné s nimi bojovat (pokud tedy nevlastníte kočku naháče). Odéru na povlečení se ale nebojte, kočka je po většinu času to nejvoňavější zvířátko, které doma máte. 

TIP: Pelíšky a kukaně mohou být dobrá cesta, jak kočce otevřít dveře do ložnice, ale ne do vaší postele.

Pokud můžeme doporučit, neodpírejte kočce přístup do postele a nezavírejte dveře. Za pár let vám totiž možná bude líto, že už po ní toužit prostě nebude.  

U venkovních koček je třeba větší opatrnost. Nějaké to zavlečení parazitů, či nečistoty, zde hrozit může, riziko lze ale eliminovat. Stačí správně očkovat, odčervovat a čas od času navštívit veterináře (což určitě děláte i u domácí kočky). A ano, onu bájnou toxoplasmózu dostat můžete, většinou je ale na vině chybně upravené maso, ne vaše kočka. Naopak vás možná přiměje k častějšímu praní a voňavému povlečení. 

Výjimku samozřejmě tvoří páníčkové alergičtí, či astmatici. V takových případech je pak noční nepřítomnost kočky v ložnici bohužel opravdu nutná. 

TIP: Jak chránit před kočkou oblečení, kabelky a skříně?

Ve finále je to celé čistě na vás, jen si za svým rozhodnutím stůjte. Pustit kočku do postele ale žádný problém není. 

Podobné příspěvky

8 Komentářů

  1. Naše fenka jezevčíka, si přivedla loni kotě z lesa. Přespávalo v pařezu a bylo dost plaché. Nicméně , než se rok s rokem sešel, bydlí u nás. Tedy polovinu roku jsme na chalupě a druhou polovinu v paneláku. A kde tráví noc? Samozřejmě u mě v posteli. Polovinu tělíčka má položenou na mém rameni. A protože mým zvykem je každou noc hodně číst, snaží se mi pomáhat obracet stránky.
    Zdraví Jana

    1. Ja som raz strazila maciatko 3 mesacne, kamaratovi. Spala som na chrbate a ona na mojom krku 😀 ako taky maly salik 😀 bolo to uasne! nikdy na to nezabudnem 😀

  2. Ano. I když někdy budí v 5 ráno. Spím s kocourem (8 let) v posteli. Obvykle je u nohou ale ráno brzy vstává a vyžaduje pozornost. Lehne si mi na prst a mučí. Chce drbat pod bradičkou a za ouškama. Někdy vydrží i 20 minut a potom tak nějak vstává. Chce nažrat a pustit ven. Když pouštím drtí do školy a vy provází jr, tak jde obvykle zase domů. Prospí zbytek dne. Večer se vyvenčí a zase leží na kanapi. Sám jde „do postele ve 21 hod“. Na rozdíl od dětí mu nemusím několikrát říkat, co má dělat.

  3. Mám kocourka Chipa je mu už 10 a pravidelně spí v posteli se mnou. Způsobené a na polštáři a já se k němu tulím! Někdy, v zimě, když jsou puštěné WAWky na mě den dva kašle a vyhřívání si břicho na vyhřátém topidle … ale pak se zase ke své „mamince“ do objetí 🙂 hezky den Gábina

  4. Máme dvě kočičky a když se ráno probudím, jednu mám u nohou, druhou u hlavy a když tam někdy nejsou, tak mě to chybí. Je to úžasný pocit🙂

  5. Moje Strlinka je empatický miláček.Snad i rozumí,co jí říkám.Ví coznaminá potom, ne, skoč a další.Spinka vedle mého polštáře,masíruje mi přešlapovaním břicho.Mazlí se úžasne.Atd…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.