Kočičí výbava pro začátečníky TIP#030

Chystáte se pořídit kočku nebo jste už podlehli impulsu a jednu si přinesli domů? Návštěvě nejbližšího Zverimexu a dovybavení domácností se rozhodně nevyhnete. 

První nejpodstatnější je kočičí záchod, lopatka na stelivo a vhodné stelivo. Malé koťátko si vystačí s nekrytou toaletou, ale později určitě oceníte variantu krytou. Důvodem je méně zápachu i písku všude okolo. Stelivo je ideální hrudkující splachovatelné – splachovat lze do záchoda nebo vyhazovat do popelnice. Pro lepší pohlcení pachu sáhněte po silikagelové podestýlce.  Pozor, lopatku pořiďte opravdu na stelivo, je děrovaná a slouží zároveň jako sítko. A nezapomeňte na předložku před kočičí záchod.

toaleta-cat-it-jumbo-seda-original.jpg
Toaleta CAT IT Jumbo, pro #sisithecast perfektně vyhovující

Důležitá je i přepravka – budete ji potřebovat nejen na návštěvy veterináře, ale také na případné cestování s kočkou. Doporučím určitě kvalitní pevnou (plastovou) přepravku s bezpečnými dvířka a zavíráním. Jak už jste možná zjistili, batohy či látkové přepravky se pro kočičí transporty příliš nehodí.

prepravka-dog-fantasy-carrier-58-35-37cm-modra-original.jpg
Přepravka Dog Fantasy Carrier 58*35*37cm

miska-magic-cat-keramicka-oval-s-rybkou-16x11x3cm-original.jpgDalší nezbytností jsou misky všeho druhu. Miska na mokré krmivo, miska na vodu a případně třetí miska na granule. Granule můžete řešit věží na granule, ze kterých si kočka ráda jídlo “uloví”. Pod misku na mokré krmivo a vodu je dobré  pořídit si podložku – misky by zároveň měly být dost velké a umístěné v trochu vyšší poloze než přímo na podlaze.  Alternativa k misce s vodou jsou fontánky. Pro granule se rozhodně hodí zásobník na granulky – pytel můžete někde uložit a poblíž misek mít jenom zásobník. 

Aby byly misky správně naplněné, potřebujete krmivo – pytel granulí (dospělá kočka bude potřebovat zhruba 2 kg balení na měsíc, koťátka méně) a mokré krmivo – kapsičky s masem, polévkami. Na začátku se vyplatí nekupovat velké zásoby, může vás čekat složité hledání, co zrovna to vaše zvíře bude ochotné jíst. Nezapomeňte i na ňaminky – tvrdé i měkké, zkrátka dobroty, kterými budete kočku odměňovat a rozmazlovat. 

catit-senses-2-0-play-circuit-original.jpg
Catit Senses 2.0 Play Circuit #sisithecat miluje. Díly se dají různě sestavovat, třeba i do kruhu.

A když už padlo slovo rozmazlování, zcela určitě jí pořiďte několik hraček – myšky, míčky, vábničky ve větším počtu (později je budete neustále lovit pod nábytkem). Skvělé jsou i tunely a rozhodně nezapomeňte na škrabadlo (a později více škrabadel). 

TIP: Škrabadlům se věnuje i Kočky. Škrábání. Nábytek, škrabadla, odnaučení a tak 

Přidejte i šantu kočičí ve spreji (či jiné podobě) a stejně tak kočičí odpuzovač – ten se také prodává jako sprej. Je velmi dobrý pro výchovné pokusy. 

Hodit se určitě bude kartáč na srst. Užitečné jsou i kartáče v praktické formě rukavic. 

Pokud vaše kočka bude i venkovní, tak rozhodně nezapomenout na antiparazitika.

Později vás zcela určitě čekají ještě další nákupy – sítě a mřížky do oken, kočičí dvířka, složitější škrabadla a prolézadla, kočičí domečky a pelíšky (ve kterých ale možná právě ta vaše kočka vůbec spát nebude), možná i kleštičky na drápky (Stříhají se kočkám drápky?) či vodítko a postroj. Ale o tom až zase v jiném tipu.